Ranking kredytów hipotecznych

ranking kredytów hipotecznych Jak pokazują statystyki coraz więcej osób decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego w wieku od 20 do 30 lat na zakup mieszkania lub budowę domu. Niestety większość z nich ulega wpływom reklamy i korzysta z pierwszego lepszego kredytu, skutkiem tego często są wyższe koszty.

Jeśli też szukasz kredytu hipotecznego i chcesz wziąć najtańszy kredyt hipoteczny to skorzystaj z poniższych wskazówek – dzięki nim znajdziesz i weźmiesz najlepszy dla siebie kredyt.

Ranking kredytów hipotecznych

Podstawowym narzędziem, którym powinno posługiwać się w przypadku wyboru kredytu hipotecznego jest ranking kredytów. Znajdziemy go na wielu serwisach poświęconym tematyce finansów a także na naszej stronie poniżej.

Korzystając z rankingu kredytów hipotecznych należy pamiętać o tym, że jest on tworzony pod kilkoma względami, wyróżnia się między innymi:

– kredyty hipoteczne z najdłuższym czasem spłaty,

– kredyt hipoteczne z najniższą ratą, 

– kredyty hipoteczne z najniższym kosztem (najniższa kwota całkowita kredytu do spłaty).

Większość rankingów bazuje na porównaniu kosztów kredytu i pierwsze miejsca zajmują kredyty, które charakteryzują się najniższymi kosztami całościowymi. Warto wiedzieć, że w tych wyliczeniach pod uwagę brane jest nie tylko oprocentowanie kredytu ale także koszty prowizji, ubezpieczenia i obsługi kredytu – dopiero po porównaniu tych wszystkich kosztów można mówić o tańszym lub droższym kredycie.

Kalkulatory kredytów hipotecznych?

Pewnie większość z was zastanawia się jak odnoszą się kalkulatory kredytów hipotecznych do rankingów tak?

Sprawdziłem to i faktycznie w przypadku 10 wyliczeń, 9 wskazało na pierwszym miejscu ten sam kredyt co w rankingu. Tak więc swobodnie przy wyborze kredytu hipotecznego można korzystać zarówno z kalkulatora jak i rankingu kredytów hipotecznych.

Podsumowując: Szukając najlepszego kredytu hipotecznego nie warto ufać reklamom, ponieważ one mają zachęcać do wzięcia kredytu. Warto skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych, który pokaże nam który kredyt posiada najniższe koszty – warto przy tym pamiętać aby korzystać z aktualnych rankingów.